Lis 19 2017

USA niepokoi rekordowo wysokim budżetem dla wojska!

Neues Deutschland: Trump rozpieszcza armię rekordowo wysokim budżetem.

Prezydent przeznaczył na finansowanie armii 700 mld dolarów, czyli o 15% więcej niż w ubiegłym roku – informuje „Neues Deutschland”. Jednak jeszcze za rządów Obamy Waszyngton wydzielił siłom zbrojnym więcej pieniędzy niż w poprzednich latach.

rekordowo wysokim budżetem photoZdjęcie z Atlantic Resolve All Rights Reserved

„Donald Trump rozpieszcza amerykańską armię ogromnym wzrostem budżetu” – pisze „Neues Deutschland”. W czwartek Senat USA zatwierdził zwiększenie budżetu na kolejny roku do 700 mld dolarów, z czego 66 mld to „wojenne pieniądze”, tj. przeznaczone na „operacje w szczególnej sytuacji” W taki sposób wydatki na uzbrojenie zwiększyły się prawie o 15% w porównaniu z 2016 rokiem.

Jednak już w ubiegłym roku na broń i żołnierzy wydano więcej pieniędzy niż w ostatnich pięciu latach, informuje Stockholm International Peace Research Institute. Z 611 mld dolarów USA wyprzedzają (215) i Rosją (69,2).

Ameryka wydzieliła około 3,3% PKB na armię. Według Federacji Amerykańskich Naukowców od 11 września 2011 roku zainwestowały w „wojnę z terroryzmem” co najmniej 1,46 biliona dolarów, czyli 250 mln codziennie. Nie brane są tu pod uwagę wydatki na operacje CIA i wynagrodzenia prywatnych firm. Z danych Congressional Research Service wynika, że w 2014 roku każdego dnia na ten cel wydawano łącznie 337 mln dolarów.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/usa-niepokoi-rekordowo-wysokim-budzetem-wojska/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: