Wojna hybrydowa prowadzona jest na terenie Polski.

Wojna hybrydowa już dziś prowadzona jest na terenie Polski.

Posted By globalne-archiwum.pl on Wrzesień 30, 2017

 

Dzisiejszy artykuł chcemy rozpocząć od pewnej refleksji. Otóż ze względu na naszą przynależność do Unii Europejskiej jest zobowiązana do działania nie tylko na arenie wewnętrznej, lecz i na arenie międzynarodowej bardziej niż kiedykolwiek. Dziś nie wystarczy zbudować silną gospodarkę, wolne sądy czy dobry ustrój prawny wewnątrz naszej Ojczyzny, co w gruncie rzeczy jest i tak ogromnym wyzwaniem. Ale, do czego zmierzamy, otóż dziś należy również walczyć na arenie międzynarodowej, tak by ukazywać i zwalczać błędne ideologie promowane na zachodzie.

wojna hybrydowa photoZdjęcie z gaelx Attribution-ShareAlike License

Owe ideologie należy zwalczać, ponieważ jak byśmy nie mieli wymarzonego kraju to zewnętrzne działania w ramach Unii Europejskiej mogą i z pewnością zagrożą stabilności Polski, mało tego, w skrajnym przypadku przyczynią się do upadku III RP. A zatem, w XXI wieku każdy kraj należący do wspólnoty, kraj, któremu zależy na suwerenności, bezpieczeństwie i wolności jest zobowiązany do działania w zakresie wewnętrznym, ale i zewnętrznym. Złudna jedność Europejska w ramach Unii może sprawić, że wróg czy też samobójcza ideologia zniszczą Stary Kontynent od środka, jak to miało miejsce w przypadku ideologii multi kulturowości.

Teraz pokusimy się o stwierdzenie, które zapewne wyda się bardzo kontrowersyjne, nierealne czy wręcz szalone. Co to za stwierdzenie? Czy aby dziś w naszym kraju nie jest prowadzona hybrydowa pod naszym nosem i w pewnym sensie za przyzwoleniem części elit? Pojęcie hybrydowej stało się popularne po interwencji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Osobiście uważamy, że wojna hybrydowa jest prologiem, wstępem do czegoś więcej. Jest działaniem z ukrycia, które albo zostanie podjęte oficjalnie albo samoistnie umrze.

Dzięki wojnie hybrydowej kraj, który ją prowadzi może rozeznać obranego przeciwnika, jego zdolność samoobroną i zachowania społeczne. Na podstawie zebranych danych, może także podjąć racjonalne i zdecydowane kroki. A zatem krok pierwszy to zaprzestanie wojny czy też interwencji hybrydowej gdyż nie przynosi ona oczekiwanych rezultatów. Krok drugi to kontynuowanie ataku hybrydowego i oczekiwanie na rozwój. Wreszcie krok trzeci to otwarta interwencja zbrojna. Tyle słów wstępu odnośnie pojęcia wojna hybrydowa.

W naszym kraju odkąd doszło do zmiany władzy w ostatnich wyborach, dochodzi do pewnego rodzaju zerwania z czasem komunizmu, ów proces nie podoba się tym, którzy wywodzą się z ideologii komunizmu i stanowią pewnego rodzaju kotwicę przeszłości w teraźniejszej Polsce. Przy każdej zmianie prawa, która w jakimś stopniu osłabia siły PRL w wolnej Polsce dochodzi do konwulsji polityczno społecznych. Ale, co należy zauważyć, przy sprzeciwie części środowiska politycznego, społecznego i samej UE, do tej pory zmiany przebiegały nad wyraz sprawnie.

Taki obraz sytuacji trwał do czasu aż nadeszła reforma sądownictwa a w dalszej kolejności reforma mediów , która wydaje się być obecnie niezauważana. A zatem, część elit w naszej Ojczyźnie, ludzi nazywających siebie nadzwyczajną kastą, notabene podobnie z resztą Hitler uważał siebie za nadczłowieka, ale owa kasta powiedziała wyraźne stop jednocześnie grożąc, iż wyprowadzi ludzi na ulicę, być może w zamyśle jest także zgotowanie piekła politycznego na jesień tak by wystraszyć rząd i Prezydenta. Wystraszyć na tyle by powstrzymać zmiany.

Drodzy Czytelnicy, ważnym aspektem wojny hybrydowej są media, manipulowanie informacją. Otóż, kto posiada media i forsuje kłamstwo zamiast prawdy może wpływać w realny sposób na całe narody, nawet wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. To jest manipulacja i socjotechnika, która stanowi filary działań hybrydowych prowadzonych przez siły zewnętrzne na terenie danego kraju. Otóż koncentracja mediów zachodnich w Polsce jest oszałamiająca. Żaden kraj zachodni, czy to Francja czy Niemcy nigdy nie pozwoliłyby sobie na taką sytuację, ponieważ to zagraża bezpieczeństwu narodowemu.

Zauważmy pewną tendencję w sprawie przymusowej relokacji imigrantów, w sprawie reformy sądownictwa czy wreszcie mediów, zachodnie koncerny medialne posiadające wpływy w Polsce forsowały jednoznaczną linię informacyjną w tych kwestiach. Owa linia wyglądała prosto, była sprzeczna z interesem Polski a także sprzeczna z wolą większości Polaków. To sianie propagandy było wyłomem w jedności Polski, było wyłomem niebezpiecznym, wyłomem, który trwa i trwał będzie do momentu, w którym po pierwsze zreformowane zostaną sądy oraz zostanie zmniejszony udział medialnego rynku zagranicznego w naszym kraju, obecnie jest on wręcz tak wysoki, że aż nienormalny.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

(Zamieszczona w www.WOJNA.info za zgodą redakcji)

Źródło: Globalne Archiwum PL

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/wojna-hybrydowa-na-terenie-polski/

A Ty, co o tym sądzisz?

avatar
999
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: