Wojna Izraela z Syrią wisi na włosku

Wojna Izraela z Syrią może się rozpocząć w każdej chwili.

autor: admin ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Izraelskie siły zbrojne zwykle bombardują sobie co chcą na terenie sąsiedniej Syrii, ale kilka dni temu okazało się, że skończyła się bezkarność izraelskiego lotnictwa i strona syryjska zaczęła bronić swojej przestrzeni powietrznej. Skutkiem tego doszło do wystrzelenia w kierunku izraelskich samolotów, rakiet ziemia-powietrze. W związku z tym może dojść do wojny izraelsko-syryjskiej.

Wojna Izraela z Syrią photo

SA-5 Gammon ( S-200 Wega)

Zdjęcie z Daniel Mennerich Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

Do zwalczania izraelskich F-16 armia syryjska wykorzystała nieco przestarzały rakietowy system przeciwlotniczy S-200. Sprzeczne są informacje na temat skuteczności tej akcji przeciwlotniczej syryjskiej armii. Jedną z rakiet zneutralizowały podobno izraelskie antyrakiety.

Wniosek jest taki, że obrona przeciwlotnicza Syrii nie jest już tylko teoretyczna i skończyły się czasy gdy IDF atakowały bezkarnie dowolne cele w sąsiednim państwie. Gdy wojsko syryjskie zaczęło na te najazdy odpowiednio reagować okazało się, że jest to zdaniem Izraela niedopuszczalne.

Padły groźby MON z Tel Awiwu, że jeśli izraelskie samoloty znowu zostaną ostrzelane, to miejsca wystrzelenia rakiet ziemia-powietrze zostaną zniszczone. Nie wiadomo czy będzie to …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Podziel się tym co czytałeś!

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/wojna-izraela-z-syria-wisi-wlosku/

Jak to skomentujesz?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: