Doradca Trumpa twierdzi że Ameryka „wkrótce” będzie w stanie wojny z Chinami

Ameryka wkrótce będzie w stanie wojny z Chinami, twierdzi doradca Trumpa

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

#Chińczycy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że lepszym kandydatem na prezydenta #Stanów Zjednoczonych byłaby jednak Hillary Clinton. Przynajmniej dla nich. Donald #Trump w bardzo krótkim czasie pokazał swoją prawdziwą twarz i ujawnił z kim #USA będą walczyć za jego kadencji – będzie to islam ( #Iran ) i #Chiny . Tak jak w naszym sejmowym kabarecie, #Trump i #Clinton mają zupełnie inne spojrzenie na różne kwestie dotyczące zarządzania krajem, ale są zgodni, że trzeba iść na wojnę.

 

W ostatnim czasie, Stany Zjednoczone cały czas prowokowały i denerwowały Chińczyków. Najpierw #Trump przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydent #Tajwanu – była to pierwsza taka rozmowa między przywódcami obu państw od wielu lat. Amerykańscy wojskowi mówią wprost, że kraj jest gotowy na wojnę z Chinami a Sekretarz Stanu Rex #Tillerson uznał, że w imię wolności żeglugi najlepiej będzie zablokować #Chinom dostęp do Morza #Południowochińskiego . W tym kontekście, rzecznik Białego Domu Sean #Spicer zapowiadał, że USA mogą interweniować zbrojnie.

 

Teraz światowe media przypominają wywiad z 2016 roku, jaki udzielił Steve Bannon. Obecnie jest on głównym doradcą Donalda #Trumpa do spraw strategicznych. Polityk i biznesmen już wtedy zapowiadał wielką wojnę – powiedział, że nie ma wątpliwości co do tego, iż „pójdziemy na #wojnę na Morze Południowochińskie za 5 do 10 lat”.

 

Chińczycy również nie mają wątpliwości, że Donald Trump przygotowuje się do wojny. Możliwe jednak, że ta cała nagonka ma …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/ameryka-wkrotce-bedzie-wojny-z-chinami/