Coraz brutalniejsze zamieszki w Wenezueli

Brutalne zamieszki w Wenezueli. Prezydent chce zmienić konstytucję

autor: John Moll (2017-05-06 18:55)

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Choć władze Wenezueli zapewniają, że sytuacja w kraju nie jest tak napięta jak relacjonują zachodnie media ewidentnie widać, iż sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Państwo posiadające największe rezerwy ropy naftowej na świecie zmierza w bardzo złym kierunku. W Caracas wkrótce może wybuchnąć regularna wojna.

zamieszki w Wenezueli photoZdjęcie z chavezcandanga Attribution-NonCommercial-ShareAlike License [zdjęcie ilustracyjne]

Opozycja domaga się rezygnacji prezydenta Nicolasa Maduro, którego obwinia się o stale pogarszającą się sytuację ekonomiczną, brak podstawowych produktów w sklepach, biedę oraz przestępczość. Rząd utrzymuje, że padł ofiarą spisku, który został zawarty pomiędzy niektórymi państwami Ameryki Północnej i Stanami Zjednoczonymi a opozycją. Maduro utrzymuje, że jego przeciwnicy chcą obalić legalny rząd.

W ostatnich tygodniach zamieszki stają się coraz brutalniejsze. Demonstranci praktycznie zrezygnowali już z pokojowych marszów i prowadzą regularne walki ze służbami porządkowymi, w których rzucane są kamienie i koktajle mołotowa. Kilka dni temu doszło do tragicznego incydentu – eksplozja motocyklu spowodowała, że jedna z osób stanęła w ogniu ale natychmiast otrzymała pomoc i została zabrana do szpitala.

W tym tygodniu doszło również do innego zdarzenia, które przykuło uwagę zachodnich mediów. Na udostępnionym w sieci nagraniu widać jak demonstranci prowadzą regularną walkę z policją. Kierowca jednego z pojazdów opancerzonych postanowił wjechać w tłum ludzi. Choć nie zrobił tego z dużą prędkością to sam czyn wywołał spore oburzenie.

 

W ciągu jednego miesiąca zginęło co najmniej 37 osób a niezliczona ilość ludzi została ranna. Opozycja twierdzi, że tylko w jednym dniu przynajmniej 300 demonstrantów potrzebowało opieki medycznej. Setki ludzi zostało aresztowanych. „Protesty” z dnia na dzień przybierają na sile.

Nicolas Maduro poważnie rozdrażnił część społeczeństwa gdy 1 maja …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/brutalne-zamieszki-w-wenezueli/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x