Czy jesteśmy w pobliżu krytycznego momentu w historii świata?

Czy zbliżamy się do krytycznego momentu w historii Europy i świata?

Posted By globalne-archiwum.pl on Kwiecień 26, 2017

Dziś nie musimy opierać się tylko i wyłącznie na logice, domniemaniach czy hipotezach, nie musimy, ponieważ jakiś czas temu wyciekły tajne dokumenty opatrzone nazwą: The U.S. Army Operating Concept. Owe dokumenty zakładają, iż w latach 2020-2040 dojdzie do globalnego konfliktu, w którym jedynymi zwycięzcami mają być Stany Zjednoczone. Dokument także wyjaśnia, dlaczego USA angażują się w tak liczne konflikty zbrojne na całym świecie. Dzieje się tak, dlatego ponieważ w ten sposób armia USA zdobywa kolejne przyczółki, które zostaną użyte w czasie owej wojny. To sprawi, że działania militarne będą bardziej mobilne, efektywne i skuteczniejsze a to podstawy do tego, aby odnieść sukces i ostateczne zwycięstwo.

krytycznego momentu w historii photo

Obecnie kultura zachodnia, możemy tutaj stawiać za przykład głównie Belgię, Niemcy, Francję czy Hiszpanię, została w sposób skrajnie wymyta przez jakichś Unijnych polityków z podstawowych wartości umożliwiających zachowanie ładu społecznego. Dziś w Europie nie chroni się Europejczyków, ale ludzi pochodzenia Arabskiego. Nie zadaje się pytań, w telewizji panuje zmowa milczenia, można odnieść wrażenie, że w zasadzie nic złego na starym kontynencie się nie dzieje. Jest to złudzenie, gdyż obecnie Europa przekracza pewien rubikon, wkracza na tereny, z których nie będzie już bezpiecznego powrotu.

Turcja szantażuje Unię Europejską, przy okazji prezydent Erdogan umacnia swoją dyktatorską władzę. Droga do umocnienia tej władzy rozpoczęła się od sztucznie zainicjowanego puczu w tamtym kraju. Dziś Turcja staje się zagrożeniem dla Europy, aczkolwiek można również stwierdzić, że Turcja nigdy nie była prawdziwym sojusznikiem, ponieważ tutaj główną rolę odgrywały korzyści materialne. Erdogan doskonale zdawał sobie sprawę z faktu łatwego bogacenia kraju, to też zrobił, co uważał za stosowne a teraz, gdy poczuł siłę, rozpoczyna swój być może od lat planowany kurs na władzę totalną i pewnego rodzaju religijną wojnę.

Zwróćmy uwagę na jeden podstawowy szczegół, o tym się nie mówi, ale obecnie przyczynkiem do wojny mogą stać się wyznania religijne. Pewne siły dążą do tego, aby religię wykorzystać przeciwko ludzkości i na jej podstawie zainicjować globalny konflikt. Dlaczego to jest tak podatny grunt? Otóż w wojnie religijnej często nie zadaje się pytań, nie myśli się za dużo, po prostu popada się w pewnego rodzaju fanatyzm, który można skwitować krótko, kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Doskonałym przykładem tego typu myślenia są nieustanne ataki terrorystyczne coraz mocniej osłabiające więzi społeczne i stabilność Europy.

Panuje pewnego rodzaju psychoza, która się pogłębia i sięga coraz dalej. Dziś wystarczy, że w Niemczech czy Francji obywatel zobaczy walizkę stojącą w koncie a zaczyna odczuwać strach i lęk. Wielu ludzi wręcz ucieka, nie czuje się bezpiecznie w swoim Państwie a nawet domu. Politycy nie zwracają na to uwagi i nadal witają coraz to nowsze masy imigrantów. Europa obecnie przeżywa okres pewnego rodzaju przygotowania do czegoś większego. Pierwsza myśl, jaka tutaj przychodzi do głowy to III wojna światowa. Jeszcze kilka lat temu nikt by nawet nie pomyślał o tego typu rozwiązaniu a jednak dziś nie jest to już temat dla fanatyków i wielbicieli teorii spiskowych.

Drodzy czytelnicy zwróćcie uwagę na Syrię, otóż w tym kraju tak naprawdę walczą przeciwko sobie armię dwóch najpotężniejszych krajów świata. USA i Rosja w sposób bardziej jawny lub skryty prowadzą działania wojenne w tamtym regionie. Dziś nie trzeba domniemywać czy spekulować, wszystko dzieje się na naszych oczach. W takim miejscu w takiej wojnie wystarczy, że nie wytrzymają jednej ze stron nerwy a rozpocznie się dosłownie apokalipsa XXI wieku.

Jak zatem można to wszystko podsumować, co obecnie dzieje się w Europie i na świecie? Otóż mamy do czynienia z nowym podziałem wpływów pomiędzy największe mocarstwa globu. Należy zauważyć, że USA zrobią dosłownie wszystko by ugryźć jak największy kawałek tego tortu. Wszystko po to by stworzyć nowy porządek świata oparty na totalnej kontroli i złudnej wolności. Obecnie świat przygotowywany jest do wojny globalnej. Czy do niej ostatecznie dojdzie, tego nie wiemy, ale można przy wielu okazjach odnieść wrażenie, że to iż wojna globalna wybuchnie zostało w gruncie rzeczy zaakceptowane, rękawica została podjęta. Zbrojenia na masową skalę i nieustanna manipulacja w mediach ukazująca widzowi, kto w tej rozgrywce jest dobry a kto zły. Manipulacja mająca na celu już zawczasu zaszufladkować myślenie społeczeństwa w razie wybuchu konfliktu.

Dodatkowo należy również odnotować, iż obecnie świat proroctw i przepowiedni w bardzo niepokojący sposób powiela się ze światem politycznych prognoz i globalnych roszad. Nie można zamknąć oczu i odwrócić głowy. To dotyczy nas wszystkich, ponieważ jeżeli dojdzie do skrajnych wydarzeń w Europie i na świecie to ucierpimy wszyscy. Żyjemy na tej samej planecie i mamy tę samą ziemię pod stopami.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Źródło: Globalne Archiwum PL

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/dochodzimy-krytycznego-momentu-w-historii/