Trwają przygotowania do ataku na Koreę Północną – grozi nam wojna światowa?

Stany Zjednoczone przygotowują się do ataku na Koreę Północną  – czy grozi nam III wojna światowa?

autor: admin ()

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Napięta sytuacja na Półwyspie Koreańskim spowodowała, że widmo III wojny światowej, stało się jeszcze bardziej realne. Posiadający broń jądrową i środki do jej przenoszenia, reżim północnokoreański, staje się nieprzewidywalny, a ostatnia bezkompromisowa postawa Stanów Zjednoczonych pozwala podejrzewać, że czas rządów dynastii Kimów zbliża się do końca. Miejmy nadzieję, że skutkiem tego nie będzie jednak początek nowego globalnego konfliktu.

ataku na Koreę photoZdjęcie z Maxwell Hamilton Attribution License

Sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ amerykański prezydent Donald Trump jest zdeterminowany aby ostatecznie zakończyć trwanie dziwacznego komunistycznego skansenu na północy Półwyspu Koreańskiego. Oznacza to, że Kim Dzong Un wkrótce dołączy do klubu martwych dyktatorów, który poszerza się dzięki działaniom amerykańskiej armii.

Sekwencja zdarzeń jest następująca. Donald Trump spotkał się z prezydentem Chin, Xi Jinpingiem i praktycznie w tym samym czasie napadł na Syrię wystrzeliwując w jej stronę salwę 50 pocisków manewrujących. Po takim pokazie chiński przywódca mógł się utwierdzić w przekonaniu, że Trump  rzeczywiście może zrobić to samo z Koreą Północną, która była uważana za strefę wpływów Chin.

W rezultacie armia chińska została postawiona w stan gotowości, a na granicy z Koreą Północną zgromadzono 150 tysięcy żołnierzy. Podobnie zachowała się Rosja, której wschodnie rubieże również graniczą z tym komunistycznym państwem. Ruchy wojsk rosyjskich grupujących tam sprzęt wojskowy i żołnierzy, są potwierdzeniem powagi sytuacji.

W międzyczasie Donald Trump wysłał w kierunku Półwyspu Koreańskiego grupę bojową z lotniskowcem USS Carl Vinson. Koreańczycy z północy zapowiedzieli, że zniszczą te okręty i na potwierdzenie tych słów dokonali dzisiaj największego w historii tego kraju testu rakietowego, który oficjalnie był związany z obchodzoną właśnie rocznicą powołania północnokoreańskiej armii.

Dodatkowo w porcie Busan zacumował amerykański okręt podwodny z napędem nuklearnym, USS Michigan, który ma na swoim pokładzie aż 150 rakiet manewrujących z konwencjonalnymi i jądrowymi głowicami bojowymi. Trump oświadczył poza tym, że płyną tam kolejne jednostki amerykańskiej armady.

Jeśli dojdzie do wojny można się spodziewać, że albo USA, albo Korea Północna, może zdecydować o …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/przygotowania-ataku-na-koree/