Erdogan dąży do Wielkiej Turcji

Erdogan przypomniał o XX-wiecznym dokumencie, który przedstawia część Iraku i Syrii jako terytorium Turcji.

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

keyword Wielkiej TurcjiW zeszłym tygodniu, podczas Międzynarodowego Kongresu Prawnego w Stambule, prezydent Erdogan zapowiedział, że Turcja ma zamiar wziąć udział w bitwie o iracki Mosul i będzie również uczestniczyć we wszelkich negocjacjach, dotyczących przyszłości tego miasta. Co więcej, Erdogan przypomniał, że Mosul należał kiedyś do Turcji.

 

W Iraku trwa właśnie wielka ofensywa przeciwko Państwu Islamskiemu. Wojska irackie, we współpracy z Kurdami i siłami powietrznymi państw zachodnich, próbują odbić Mosul z rąk terrorystów. Rząd w Iraku oficjalnie powiadomił, że Turcja nie bierze udziału w tej bitwie.

 

Jednak Erdogan zapowiadał, że turecka armia ma zamiar przystąpić do tej operacji, powołując się na zasadę: „nic o nas bez nas”. Prezydent tego państwa przypomniał o oświadczeniu z 1920 roku – Pakcie Narodowym o nazwie Misak-i Milli, w którym zawarto plany przyszłego kształtu Turcji …

… mapa przedstawia granice tego państwa, które ustalono niemal 100 lat temu. Jak widać, granice Turcji sięgają znacznie dalej i obejmują nieco większą część Bałkanów, część Armenii, północną część Syrii (w tym miasto Aleppo), oraz większe miasta w Iraku – Mosul, Irbil i Kirkuk. Powyższa mapa przedstawia Turcję, której granice sięgają niemal do Bagdadu.

Kilkanaście kilometrów od Mosulu, w mieście Bashiqa, Turcja posiada swoją bazę wojskową i mimo krytyki ze strony Iraku, Erdogan w dalszym ciągu powtarza, że nie wycofa swoich wojsk. Biorąc pod uwagę jego działania w północnej Syrii i Iraku można uznać, że Erdogan próbuje po prostu …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Zdjęcie z theglobalpanorama Attribution-ShareAlike License

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/erdogan-dazy-wielkiej-turcji/

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!