Iran ostrzega, że wojna spowoduje upadek Izraela i bogatych państw arabskich

Iran ostrzega, że jeśli Trump wywoła wojnę to nastąpi upadek Izraela i bogatych państw arabskich.

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

#Iran doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór między Hillary #Clinton a Donaldem #Trumpem nie ma tak istotnego znaczenia w relacjach amerykańsko-irańskich, jak mogłoby się to wydawać. Ostatecznie wygrał jednak #Trump a jego polityka wobec Iranu może sprawić, że na Bliskim Wschodzie prawdopodobnie wybuchnie kolejna wojna. Zwycięzca wyborów prezydenckich w #USA zapowiadał przecież, że zrobi wszystko, aby powstrzymać ekspansję tego islamskiego państwa w regionie, a tym samym wzmocnić #Izrael i Arabię #Saudyjską.

[ upadek Izraela ]

Comfreak / Pixabay

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, jest niezwykle zadowolony ze zwycięstwa Trumpa. Obaj są przeciwnikami zawartej z Iranem umowy nuklearnej, lecz Netanjahu nieraz wskazywał, że inwazja na ten kraj byłaby lepsza i zapewniłaby stabilność w regionie. Przecież Iran nieoficjalnie zajmuje się produkcją broni jądrowej i pracuje nad własnym, rzekomo nielegalnym, programem rakiet balistycznych. Tak się składa, że broni, której nie wolno produkować Iranowi, Izrael, „jedyna demokracja” na Bliskim Wschodzie, już dawno posiada na swoim wyposażeniu. „Co wolno wojewodzie, to nie Tobie, smrodzie” – jak mawia przysłowie.

Podczas gdy Netanjahu przygotowuje się do rozmowy z Trumpem w sprawie zerwania umowy nuklearnej a amerykański Senat jednogłośnie zatwierdza ustawę przedłużającą sankcje na Iran o kolejne 10 lat, irański Minister Obrony Hossein Dehghan ostrzegł, że jeśli nowy prezydent USA sprowokuje wojnę, to doprowadzi ona do zniszczenia Izraela oraz państw Zatoki Perskiej, takich jak Bahrajn, Katar czy ZEA. Jego zdaniem, może to zapoczątkować wojnę światową.

„Choć jest biznesmenem [Trump], doradcy których wybrał mogą wyznaczyć mu inną ścieżkę, a to może doprowadzić do niepokoju, zwłaszcza w państwach Zatoki Perskiej. Biorącpod uwagę charakter Trumpa oraz to, że on mierzy wszelkie koszty w dolarach, nie wydaje się to prawdopodobne aby zdecydował się na silne działanie przeciwko naszemu państwu. Wrogowie mogą rozpocząć z nami wojnę, kierując się fałszywymi kalkulacjami oraz biorąc pod uwagę wyłącznie ich własne możliwości materialne. Taka wojna może oznaczać zniszczenie syjonistycznego reżimu i pochłonie cały region i może doprowadzić do wojny światowej. Innym następstwem wojny byłoby zniszczenie miast-państw na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej, ze względu na brak poparcia społeczeństwa.”

Izrael i Arabia Saudyjska od lat chcą bezpośredniej wojny z Iranem. Podczas gdy …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/iran-wojna-upadek-izraela/