Nasila się antypolska kampania propagandowa na Ukrainie

Antypolska kampania propagandowa wśród Ukraińców przybiera na sile.

Aleksander Szycht
Opublikowano 19 grudnia 2016
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

#Ukraińskie społeczeństwo było dotychczas nastawione do #Polski dość przychylnie. Niestety jest obecnie przygotowywane na ostry zwrot przeciw #Polsce przez umacniających swą władzę zwolenników #neobanderyzmu.

Ukraina mapa stara [ antypolska kampania propagandowa ]

Do akcji wkroczyli ukraińscy dziennikarze, politycy i działacze społeczni o poglądach nacjonalistycznych. Do niedawna zdawało się, iż budowanie wśród współczesnych Ukraińców niechęci wobec #Polaków, choćby w obliczu wojny w Donbasie – stanowi coś irracjonalnego. Faktycznie. Jednak irracjonalni są również inicjatorzy takich planów, tak jak irracjonalni, wręcz szaleńczy byli ich idole spod znaku Organizacji Ukraińskich #Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. A przecież to na nich się wzorują. Analogicznie za irracjonalne możemy uznać mordowanie przez tychże idoli dziesiątek tysięcy Polskich cywilów, ale nie tylko ze względów moralnych. Warto wspomnieć jedynie, iż uczynili to w momencie kiedy na Ukrainę parła Armia Czerwona, której mocodawcy nie uznawali ani polskich, ani tym bardziej ukraińskich praw do niepodległości.

Tymczasem współcześnie na obrzeżach wschodniej Ukrainy toczy się coś przypominającego „dziwną wojnę”. Mimo wszystko ofiary śmiertelne są tam faktem. Jednak o froncie oraz ofiarach śmiertelnych, które zbiera – nikt nie pamięta, zaś między Rosją a Ukrainą odbywa się wymiana handlowa, w której nawet brał udział sam prezydent Petro Poroszenko. I oto w tym czasie, kiedy cały świat dowiedział się o rosyjsko-ukraińskim konflikcie o Krym oraz o walkach na wschodzie – propaganda na Ukrainie postanowiła wzbudzić w Ukraińcach antypatię do Polski. Tego samego kraju, z terenu którego wędrowała i wędruje na Ukrainę wielopłaszczyznowa pomoc, z finansową włącznie.

Pod koniec października 2016 w ukraińskich mediach pojawiły się rozważania dotyczące potencjalnego ataku Polski na Ukrainę. Na ukraińskim portalu vgolos.com.ua pojawiła się dyskusja pomiędzy dziennikarzem Ołeksijem Arestowyczem, wykładowcą Akademii Kijowsko-Mohylańskiej i Ołeksijem Kurinnyjem oraz ekspertem wojskowym Olegiem Żdanowem. Otóż rozpatrywali oni potencjalny atak Polski na państwo ukraińskie i przyłączenie do Polski terenów II RP w posiadaniu ukraińskim, aż po rzekę Zbrucz. Twierdzenia te, nawet dla ludzi, którzy darzą głębokim sentymentem polskie ziemie przedwojenne, czy nawet rewizjonistów brzmi wprost idiotycznie. Aby było ciekawiej …

… czytaj całość tutaj: Prawy.pl

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/antypolska-kampania-propagandowa-ukrainie/