Pentagon rozważa wysłanie sił lądowych do Syrii

Pentagon rozważa wysłanie wojsk konwencjonalnych do Syrii

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Barack #Obama od samego początku zaznaczał, że #Stany #Zjednoczone nie będą wysyłać do #Syrii i #Iraku żadnych żołnierzy, choć ostatecznie nie dotrzymał obietnicy. W wymienionych państwach przebywa obecnie kilka tysięcy wojskowych, którzy, przynajmniej oficjalnie, nie walczą na froncie przeciwko #ISIS i zajmują się jedynie szkoleniem „rebeliantów”. Jednak za czasów Donalda #Trumpa, sytuacja może ulec istotnej zmianie.

[ Pentagon rozważa ] photoZdjęcie z U.S. Army Korea (Historical Image Archive) Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

Pod koniec stycznia, obecny prezydent Stanów Zjednoczonych polecił swojemu Sekretarzowi Obrony, aby ten przygotował mu propozycje, które pozwolą zniszczyć tzw. Państwo Islamskie. Trump zapowiadał, że wszystkie opcje zostaną wzięte pod uwagę.

Jeden z amerykańskich urzędników powiedział anonimowo dla stacji CNN, że Stany Zjednoczone mogą wysłać wojska konwencjonalne do syryjskiej muhafazy Rakka aby przyspieszyć walkę o „stolicę” organizacji, znanej jako Państwo Islamskie. W pobliżu miasta Rakka znajdują się Kurdowie, którzy próbują najpierw otoczyć teren, zanim przystąpią do ofensywy.

 

Ostateczną decyzję …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/pentagon-rozwaza-wyslanie-do-syrii/