Skutki ewentualnego konfliktu jądrowego na Półwyspie Koreańskim

Choroby, skażenie i kryzys humanitarny – skutki ewentualnego konfliktu jądrowego

autor: tallinn ()

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Rosyjscy eksperci ocenili wpływ ewentualnego konfliktu nuklearnego z Koreą Północną na losy świata. W przypadku niekorzystnego wiatru Władywostok po dwóch godzinach od wybuchu obejmie radioaktywna chmura, a region ten stanie w obliczu katastrofy humanitarnej ze względu na setki tysięcy uchodźców, którzy udadzą się do Rosji – takie prognozy wieszczy Gazeta.ru.

[ ewentualnego konfliktu jądrowego ]

Zdjęcie z Modern Event Preparedness Attribution License

Korea Północna zagroziła zniszczeniem amerykańskiego okrętu Carl Vinson, który zmierza do jej brzegów, a także amerykańskich bazach wojskowych i rezydencji prezydenta Korei Południowej. Skrajne scenariusze są obecnie analizowane przez światowe media. Stany Zjednoczone mogą dokonać prewencyjnego uderzenia na „mocarstwo” Kim Dzon Una. KRLD jest przygotowana do kolejnego szóstego testu nuklearnego.

Konsekwencje konfliktu mogą być nieprzewidywalne dla całego regionu, ostrzega rosyjski Ośrodek Studiów Koreańskich, a także Instytut Studiów Wschodnich. Profesor Władimir Kuzniecow z Rosyjskiej Akademii Nauk w komentarzu dla Interfax stwierdził, że chmura radioaktywna dotrze nad terytorium Rosji Zagrożone są także Chiny, Japonia i oczywiście Korea Południowa.

Po ataku gwałtowanie pogorszy się sytuacja na Półwyspie Koreańskim, a Rosji  grozi napływ uchodźców ze względu na słabość struktur administracyjnych i policyjnych w tym rejonie kraju. Chiny od dawna przygotowują się na najgorsze, wzmacniając kontrole na granicach. Ludziom w tym regionie świata grozi katastrofa i kryzys humanitarny. Moskwa tradycyjnie przeciwstawia się twardej linii Zachodu wobec Korei Północnej. Rosjanie wzywają do korzystania z dyplomatycznych metod …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/skutki-ewentualnego-konfliktu-jadrowego/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x