Turcja praktycznie wypowiedziała wojnę Syrii.

Turcja wypowiedziała otwartą wojnę Syrii.

PrisonPlanet.pl 
Polska 
2016-12-01
Polityka
Prezydent Turcji Recep Tayyip #Erdogan właśnie ogłosił, że jedynym powodem dla którego tureckie siły zbrojne weszły do północnej Syrii jest „zakończenie rządów tyrana al-Assada”. Poprzez publiczne ogłoszenie, że Turcja zamierza użyć własnych sił wojskowych by obalić reżim syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada, #Erdogan zasadniczo wypowiedział otwartą wojnę rządom #Syrii.
wojnę Syrii

Oczywiście to stawia #Turcję, będącą członkiem #NATO w bezpośrednim konflikcie zbrojnym głównie z #Rosją, ponieważ #Rosja jest głęboko zaangażowana w podtrzymanie rządów #Assada, jak również z #Iranem, #Libanem i prawdopodobnie #Irakiem. Obecnie pytaniem jest to czy wojna między #Turcją i #Rosją może być iskrą, która wywoła trzecią wojnę światową na Bliskim Wschodzie? Również pytaniem jest to czy walki #Turcji i #Rosji mogą wciągnąć #Stany Zjednoczone i resztę krajów #NATO, jak również stacjonujące w rejonie Chiny w konflikt?

„W mojej ocenie w Syrii zmarło prawie milion ludzi. Ta śmierć nadal ma miejsce bez wyjątku dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Gdzie jest ONZ? Co oni robią? Czy są w Iraku? Nie. Byliśmy cierpliwi, ale w końcu nie możemy wytrzymać i musimy wejść do Syrii wraz z Wolną Syryjską Armią [FSA],” powiedział Erdogan podczas pierwszego Międzyparlamentarnego Sympozjum Jerusalem w Stambule.

Cytując Edrogana, gazeta Breitbart podała „Dlaczego wchodzimy? Nie chcemy syryjskiej ziemi. Kwestią jest oddanie terenów ich rzeczywistym właścicielom. Oznacza to, że jesteśmy tam by zaprowadzić tam sprawiedliwość. Weszliśmy tam, aby zakończyć rządy tyrana al-Asada, który terroryzuje terrorem państwowym,” kontynuował #Erdogan, podkreślając że jego siły nie są w #Syrii.” z jakiegokolwiek innego powodu.”

 

wojnę Syrii

Gazeta Daily Sabah odnotowała, że Erdogan rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o Syrii podczas dwóch zeszłotygodniowych rozmów telefonicznych. Według tego artykułu omawiano podobnież opcje działań w Syrii i koordynowanie działań wojskowych przeciw terrorystom.

wojnę Syrii

Artykuł oczywiście nie wspomina, że Rosja rok temu oskarżyła Turcję o sponsorowanie ISIS poprzez zakup od nich ropy, i w odwecie zbombardowała całą sieć przewozu ropy do Turcji, za co Turcja zablokowała żeglugę rosyjskiej floty na Bosforze.

Wspieranie ISIS przez Turcję potwierdził także były dowódca NATO:

Doszło wtedy do takich napięć, że Putin otwarcie zagroził Turcji użyciem broni jądrowej jeśli Turcja będzie angażowała bezpośrednio swoje siły wojskowe w ataki na rosyjską armię. Obecnie wraz z wejściem do Syrii wojsk Tureckich taki scenariusz staje się prawdopodobny, ponieważ Rosja ma ograniczone siły, a tym samym opcje działań na terenie Syrii. Mamy więc jakościową zmianę konfliktu ze sponsorowania przez Zachód jednostek terrorystycznych próbujących zdestabilizować i przejąć Syrię do regularnych sił państwowych zaangażowanych w bezpośrednie walki.

Mapa prawdopodobnego konfliktu gdzie strategicznie najważniejszym elementem wojny nie będzie Damaszek ale Istambuł / Konstantynopol:
wojnę Syrii

Źródło: Prisonplanet PL

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/turcja-wypowiedziala-wojne-syrii/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x