USA przeprowadziła nielegalny atak w syryjskiej przestrzeni powietrznej.

Amerykanie dokonali nielegalnego napadu powietrznego w syryjskiej przestrzeni powietrznej

Amerykanie dokonali nielegalnego napadu powietrznego w syryjskiej przestrzeni powietrznej. Amerykański samolot bojowy, zestrzelił samolot sił powietrznych Syrii. Syryjscy lotnicy prowadzili akcję przeciwko ugrupowaniom terrorystycznym, mającą na celu wsparcie z powietrza działania wojsk lądowych.

syryjskiej przestrzeni powietrznej photo

Należy sobie uświadomić co się stało. Syria jest legalnie istniejącym państwem, której rząd jest powszechnie uznawany międzynarodowo i jest członkiem ONZ. Na terenie Syrii toczy się okrutna wojna domowa, w której biorą udział różne siły oraz interwenci zewnętrzni. Przykładowo Federacja Rosyjska i Iran, działają za zgodą i w imieniu rządu syryjskiego, zgodnie z prawem międzynarodowym dostarczając wsparcia humanitarnego i innego rodzaju pomocy, potrzebnej walczącemu krajowi do przetrwania. W części ta pomoc przyjmuje wymiar zaangażowania militarnego, jak wiemy Rosjanie rozminowali Palmirę i przeprowadzili cały szereg innych misji pomocowych i zabezpieczających. Pomagają również bezpośrednio angażując się w wywiad i bezpośrednie działania zbrojne, za pozwoleniem i w ramach porozumień z oficjalnymi władzami syryjskimi i w kooperacji z tamtejszymi siłami zbrojnymi.

Zupełnie w innej sytuacji są tam siły zbrojne krajów trzecich, które nie mają mandatu na działanie od legalnego syryjskiego rządu. Wszyscy działający na terytorium Syrii nielegalnie, są z punktu widzenia prawa międzynarodowego – przestępcami wojennymi. Należy ich ścigać i postawić przed międzynarodowym trybunałem. Można jeszcze zrozumieć wojska krajów sąsiednich, które angażują się w konflikt – działając w jakimś wymiarze na terytorium Syrii, albowiem takie warunki taktyczne dyktują terroryści. Jednakże to robią tam wojska amerykańskie? Z tego co wiadomo – amerykańscy Żołnierze jednostek specjalnych są obecni na terytorium Syrii, jak również poważne wsparcie materiałowe jest przekazywane dla niektórych formacji etnicznych, głównie Kurdów. Amerykanie już dopuścili się ataku rakietowego na jedną z baz sił syryjskich, teraz zestrzelili syryjski samolot. To akt napaści, inaczej tego nie można tłumaczyć. Wcześniej inny kraj NATO – Turcja, zestrzelił rosyjski samolot również nad terytorium Syrii. Gdyby samoloty Syrii zapuszczały się nad Turcję, Jordanię lub Irak – można byłoby zrozumieć, że następuje przeciwdziałanie. Jednak strzelanie do wojsk syryjskich działających na terytorium Syrii, to przestępstwo, pogwałcenie niepodległości i suwerenności Syrii i jej prawa do samostanowienia. Chyba, że Stany Zjednoczone graniczą z Syrią i czują się zagrożone? Jednak jak na razie, nic o tym nie wiadomo.

Co więcej, w zależności od tego, kogo akurat aktualnie wspierają w Syrii Amerykanie, należy zadać zupełnie poważne pytanie, czy Ameryka wspiera pośrednio-bezpośrednio terrorystów, walczących z legalnym rządem w Damaszku?

Ten kolejny akt amerykańskiej napaści powietrznej na Syrię należy potępić, tego wymaga od nas prawo międzynarodowe, o którego przestrzeganie tak często apeluje nasz Prezydent. Jakby ktoś, czegoś nie zrozumiał – chodzi o to, że kraje należące do ONZ wyrzekają się prowadzenia ze sobą wojen, a zestrzelenie samolotu wojskowego, nad terytorium kraju, do którego należy samolot, to nic innego, jak akt agresji.

Syryjskie wojska nie atakują celów poza Syrią, działają w ramach swojej właściwości państwowej, nie nam oceniać ich działań. Kraj od tylu lat pogrążony w wojnie jest skazany na brutalność i bezwzględność. Ci ludzie walczą o życie i o przetrwanie swojej państwowości, każdy kto do nich strzela, musi się liczyć z tym, że popełnia w świetle prawa międzynarodowego przestępstwo. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której – samolot latający nad Stanami Zjednoczonymi, zostałby zestrzelony, przez samolot innego kraju. Jaki skowyt by się podniósł, jaki wrzask i krzyk – oto atakuje się amerykańskie państwo, na amerykańskiej ziemi! Jednak, jak atakuje się państwo syryjskie, to nie ma problemu. Wystarczy nazwać legalny rząd reżimem, legalne wojsko – terrorystami, oskarżyć o zbrodnie wojenne i samemu przyznać sobie mandat z pozycji siły, na jej projekcję na cudzym terytorium i przeciwko legalnej władzy. Co za parszywa hipokryzja! Znamy ją z Jugosławii, gdy bezwzględnie bombardowano Belgrad i inne miejscowości!

Sprawa jest poważna i powinna mieć swoje reperkusje, jak na tą chwilę zareagowała tylko Rosja. Inne kraje milczą, a ich przestrzeń medialna jest pełna przychylnych komunikatów dla działania Amerykanów. Jeżeli naprawdę chcą, żeby terroryści wygrali i wymordowali mieszkańców Damaszku, to są na dobrej drodze. Nie nam oceniać tą wojnę, jednak mamy swoje międzynarodowe zobowiązania, jednym z nich jest potępienie agresji na suwerenny kraj, pogrążony w kłopotach. Amerykanie wczoraj bombardowali Belgrad i Bagdad, dzisiaj bombardują Syrię i Afganistan, a jutro mogą bombardować każdy inny kraj, to się nazywa niesienie demokracji? Czy ich działania przyczyniły się w najmniejszej mierze do jakiejkolwiek stabilizacji czegokolwiek? Ta polityka wojny i zniszczenia prowadzi do totalnego chaosu, którego skutki już odczuwamy w Europie, jeżeli Ameryka się nie opamięta – będzie jeszcze gorzej.

Ten kolejny akt amerykańskiej agresji, jeszcze bardziej komplikuje sytuację w Syrii, jak również w wymiarze globalnym. Rosjanie są tuż obok, jak widać nie angażują się bezpośrednio, jednakże co będzie, jak amerykański samolot spotka się w powietrzu z rosyjskim? Czy świat ma stanąć na krawędzi jądrowego zniszczenia, z powodu bandy motywowanych ideologicznie terrorystów i ich pomagierów – podpalaczy świata?

Źródło: Obserwator Polityczny

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/usa-atak-w-syryjskiej-przestrzeni-powietrznej/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x