Arabia Saudyjska zbadała swoje zbrodnie w Jemenie!

Arabia Saudyjska zbadała popełnione przez siebie zbrodnie w Jemenie, ale nie znalazła nic niepokojącego.

autor: John Moll ()

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Od marca 2015 roku, Arabia Saudyjska prowadzi agresywną wojnę w Jemenie. Wszystko zaczęło się od działań rozpoczętych przez szyickie ugrupowanie zbrojne Huti, które w krótkim czasie z północno-zachodniej części kraju wyruszyło na stolicę, a następnie zdobyło miasto portowe na południu. Dla Arabii Saudyjskiej oznaczało to utratę strefy wpływów, więc szybko podjęła działania.

zbrodnie w Jemenie photoZdjęcie z majkiki Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

Saudowie nawiązali sojusz militarny z licznymi państwami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, jednak królestwo odgrywa w tej wojnie kluczową rolę. Po ponad dwóch latach od udzielenia „bratniej pomocy” obalonemu prezydentowi Jemenu, Rijad nie zrealizował swoich celów i prawdopodobnie wycofa się, na co wskazuje treść wyciekłych e-maili następcy tronu Mohammeda bin Salmana.

Arabia Saudyjska zdewastowała Jemen do tego stopnia, że w kraju szaleje epidemia cholery, panuje ciężki głód i bieda. Szacuje się, że w wyniku wojny śmierć mogło ponieść kilkanaście tysięcy ludzi, natomiast ostra choroba dopadła już ponad 600 tysięcy mieszkańców i zabiła około 1,5 tysiąca z nich – nie wspominając o ogromnych zniszczeniach miast.

Największe kontrowersje wywołuje fakt, że królestwo Saudów wciąż kontynuuje działania zbrojne mimo katastrofalnej sytuacji humanitarnej w Jemenie. Do tego dochodzi kwestia wielomiliardowych kontraktów zbrojeniowych – broń pochodząca ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest wykorzystywana na tej wojnie.

Liczne organizacje humanitarne oskarżają Arabię Saudyjską o popełnienie zbrodni wojennych. Niektóre kraje na świecie, w tym Chiny i Kanada, domagały się przeprowadzenia śledztwa. Jednak na przestrzeni tych dwóch lat nikt tak naprawdę niczego nie zrobił w tej sprawie – Organizacja Narodów Zjednoczonych nawet nie kiwnęła palcem. Żeby było jeszcze ciekawiej, śledztwem zajęła się sama Arabia Saudyjska, która powołała w tym celu specjalny panel ekspertów. To „dochodzenie” wykazało, że królestwo rzekomo działa w zgodzie z międzynarodowym prawem humanitarnym, zaś zabójcze bombardowania, które przyczyniały się do śmierci wielu ludzi, były „uzasadnione”.

Tym samym reżim sam siebie oczyścił z wszelkich zarzutów i nikt oficjalnie nie ma o to pretensji – nie wliczając w to organizacji humanitarnych. Ten absurd nie powinien nikogo dziwić, skoro …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Zdjęcie z majkiki Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/arabia-saudyjska-zbrodnie-w-jemenie/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x