Czy w maju (2017) zacznie się III Wojna Światowa?

Czy III wojna światowa może rozpocząć się w maju 2017 roku?

Posted By globalne-archiwum.pl on Luty 25, 2017

Wydarzenia, do jakich doszło w ostatnich miesiącach na naszym kontynencie sprawiają, że warto jest przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się w pobliżu naszych granic, oraz temu, co mogą przynieść kolejne miesiące a konkretnie maj roku 2017. Przed eskalacją konfliktu na #Ukrainie pisaliśmy o nadzwyczajnym zjawisku, do jakiego dochodziło w tamtym kraju, otóż wiele figurek Matki Boskiej płakało krwawymi łzami. Dziś podobna sytuacja ma miejsce w #Czarnogórze, czy zatem jest to zapowiedź nadchodzącego #konfliktu, jakiejś #katastrofy humanitarnej czy może jeszcze czegoś większego? Dziś czas odpowiedzieć sobie na te pytania, zwłaszcza, że maj zbliża się wielkimi krokami.

III Wojna photoZdjęcie z U.S. Missile Defense Agency Attribution License

Pod koniec roku 2016 #Czarnogóra była świadkiem przeprowadzenia puczu, zamachu stanu i siłowego przejęcia władzy. Dziś po upływie paru miesięcy od tamtego wydarzenia, wszystkie tropy prowadzą do #Rosji. Dlaczego doszło do takiej sytuacji i jaki cel ma #Kreml w przejęciu kontroli nad tym małym aczkolwiek strategicznym w regionie państwem? Otóż wszystkie znaki na niebie oraz ziemi wskazują, iż w maju 2017 roku #Czarnogóra przystąpi do #NATO, jest to moment przełomowy, moment wręcz historyczny, ponieważ dawne podziały i pewien ład globalny zostają diametralnie odmienione.

Przypomnijmy sobie, co działo się i nadal dzieje, po tym jak #Ukraina postanowiła przystąpić do #UE. #Rosja, z #Putinem na czele, nie może sobie na to pozwolić, jest to policzek wymierzony ze strony #USA oraz #zachodu. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Ukraina była jawną prowokacją USA względem Rosji, obecnie taką jawną prowokacją jest Czarnogóra. Różnica polega na tym, że Czarnogóra nie chce przystąpić do UE, lecz #NATO a taka sytuacja jest jeszcze bardziej nie na rękę Moskwie. Zatem, do czego posunie się Putin, aby utrzymać wpływy na #Bałkanach?

Spójrzmy na ostatnie tygodnie a konkretnie na działania, do jakich dochodzi w punktach zapalnych na wschodzie Ukrainy. Otóż media w gruncie rzeczy milczą w tej sprawie, a przecież jeszcze wczoraj 16 żołnierzy armii Ukraińskiej zostało ciężko ranny w walkach z tak zwanymi separatystami. Dodatkowo na linii frontu zostały rozlokowane dodatkowe oddziały armii Ukraińskiej, a to z pewnością nie jest działanie świadczące o stabilizującej się sytuacji, lecz raczej o czymś przeciwnym, być może Putin szykuje jakieś wielo frontowe uderzenie. Pamiętajmy o tym, że w momencie, w którym człowiek zostaje zepchnięty pod ścianę, wówczas targają nim skrajne emocje, a co za tym idzie jest zdolny do wszystkiego, nawet do podjęcia najbardziej irracjonalnych decyzji.

Zatem najbliższe miesiące to przystąpienie Czarnogóry w szeregi NATO oraz coraz bliższa integracja Ukrainy z UE. Rosja nie będzie czekać z założonymi rękoma, co pokazały ostatnie miesiące i lata. Putin jest niczym groźne zwierze, on daje sygnały, ostrzega i w pewnym sensie próbkuje zachód oraz USA. Jeżeli jednak po mimo owych sygnałów ze strony Kremla nie ma pożądanych efektów, wówczas nasz wschodni sąsiad staje się nieobliczalny i może zrobić dosłownie wszystko. Tak nawet III wojna światowa wchodzi tutaj w grę i jest jedną z wielu opcji rzuconych na stół.

Kilka dni temu przez małopolskę przejechał koleją transport ciężkiego sprzętu na wschód. Tego typu działanie oraz rozlokowywanie jednostek bojowych nie jest przypadkowe. Jeszcze kilka lat temu, gdyby ktoś nam powiedział o obecnych wydarzeniach, wówczas wielu z nas pomyślałoby, że są to jawne przygotowania do konfliktu. Tak, nie jest to przesada, tego typu transporty nie jadą na defiladę wojskową a na front. Zatem czy III wojna światowa może rozpocząć się w maju tego roku? Czy punktem zapalnym będą Bałkany? Tego nie wiemy, natomiast wiemy, że sytuacja, jaka obecnie kreuje się na wschodzie Europy jest skrajnie niebezpieczna i stanowi przysłowiową beczkę prochu.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Źródło: Globalne Archiwum PL

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/czy-maju-2017-zacznie-iii-wojna-swiatowa/