Tabloid Sunday Express alarmuje o możliwej Rosyjskiej agresji.

Sunday Express alarmuje o możliwej Rosyjskiej agresji na Polskę.

‘‘NATO ON EDGE: Top military chief warns Putin is ready to start World War Three ‘OVERNIGHT’VLADIMIR Putin could spark World War Three at any time by deciding to invade Poland in a matter of HOURS, a top NATO figure has warned tonight.’’

Brytyjski Sunday Express

W najnowszym wydaniu Brytyjskiej gazety Sunday Express możemy przeczytać informację o tym, że Rosja jest gotowa zaatakować Polskę w ciągu kilkunastu godzin. Źródłem informacji jest wysoko postawiona osoba w NATO. To jednak nie wszystko. Gazeta alarmuje, że w chwili obecnej Rosja jest skłonna do rozpoczęcia wojny na kilku frontach w celu odzyskania Litwy, Estonii oraz Polski, to też pytanie o to czy Europa po raz kolejny stanie w obliczu pożogi wojennej jest jak najbardziej aktualne i naglące.

Sunday Express alarmuje photoZdjęcie z Dmitry Terekhov Attribution-ShareAlike License

Generał Richard Shirreff przestrzega i mówi wyraźnie, że w chwili obecnej armia Rosyjska znajduje się w stałej gotowości bojowej od czasu Konfliktu na Ukrainie oraz w Syrii. To też, aby odwrócić uwagę od problemów gospodarczych może zaatakować kraje Europy Wschodniej w tym także Polskę. Generał dodaje, że Rosja nie zniesie wojsk NATO przy swoich granicach. Dziś wiemy jedno. Po mimo nałożenia sankcji na naszego wschodniego sąsiada, pozostał on potężnym mocarstwem z niemałą siłą bojową, której namiastkę mogliśmy oglądać w walce z państwem islamskim. Spójrzmy jednak, co jeszcze powiedział Richard Shirreff.

” Rosja jest zdolna do zaskakującego ataku Zachodu , atak będzie miał niestety katastrofalne konsekwencje dla Polski i śmiertelne konsekwencje dla Sojuszu. Kiedy wojska rosyjskie zaatakowały wschodnią Ukrainę w marcu 2014 Putin mówił o ochronie mniejszości rosyjskojęzycznej w regionie Donbasu. W chwili, kiedy zaatakuję Polskę powie, że chce bronić dostępu do Kaliningradu. Należy pamiętać, że wojska rosyjskie są w stałej gotowości bojowej”.

Drodzy czytelnicy, w ostatnim czasie na terenie Europy mamy do czynienia z niezliczonymi ćwiczeniami wojskowymi. W naszym kraju były to chociażby ćwiczenia Anakonda. Jednak skąd tak nagły wzrost aktywności wojskowej? Otóż odpowiedz jest bardzo prosta, ruchy wojsk, które nieustannie znajdują się w trakcie ćwiczeń są oznaką, że mogą one przejść bardzo szybko do etapu ataku, inwazji militarnej. Brytyjska gazeta wyraźnie przestrzega przez wybuchem III wojny światowej, którą może zainicjować Władimir Putin. Należy tutaj także odnotować, iż od jakiegoś czasu następuje coraz większa koncentracja wojsk Rosyjskich przy granicy z Ukrainą oraz samym obwodzie Kaliningradzkim a także przy granicy z Białorusią. Z pewnością nie jest to element ćwiczeń, czy defilady wojskowej, lecz etap, plan, Putin pozostawia sobie opcję możliwości ataku na dawne kraje ZSRR.

Źródło: Globalne Archiwum PL

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/sunday-express-alarmuje-rosyjskiej-agresji/