Syria żąda wycofania tureckich sił inwazyjnych

Syria domaga się wycofania tureckich sił inwazyjnych.

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

W północnej części #muhafazy #Aleppo, około 25 kilometrów na zachód od #Manbidż, często dochodzi do wymiany ognia między turecką armią i wspieraną przez nią „#Wolną #Armię #Syrii” a syryjskimi wojskami rządowymi. Agresja jest prawdopodobnie wyrazem bezsilności, gdyż wszelkie plany #Turków zostały skutecznie zablokowane.

tureckich sił inwazyjnych photoZdjęcie z İHH İnsani Yardım Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

Podczas gdy Stany Zjednoczone wysyłają dodatkowe 2 500 sztuk żołnierzy do Kuwejtu, skąd będą mogli wkroczyć do Syrii i Iraku i przystąpić do otwartej walki z tzw. Państwem Islamskim, Damaszek zaapelował do ONZ aby Turcja wycofała swoje wojska z północnego Aleppo. Źródła wojskowe podały wczoraj, że tureckie siły ostrzelały między innymi pozycje sił rządowych, zabijając wiele osób, choć nie podano żadnych konkretnych liczb.

„Syria uznaje turecki reżim odpowiedzialny za wspieranie terroryzmu, który zabił dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi i zniszczył syryjską infrastrukturę na bezpośrednie polecenie od prezydenta tureckiego reżimu, Recepa Tayyipa Erdogana i jego aparatu bezpieczeństwa” – podaje agencja SANA.

Biorąc pod uwagę doniesienia z których wynika, że Kurdowie są teraz bezpośrednio wspierani przez wojska amerykańskie, rosyjskie i syryjskie można stwierdzić, iż było to działanie wymierzone przeciwko dalszej ekspansji Turcji. Dzięki specjalnej strefie buforowej, utworzonej na zachód od Manbidż, turecka ofensywa została zatrzymana.

 

Tymczasem syryjskie siły rządowe …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/syria-tureckich-sil-inwazyjnych/