W Turcji trwają przygotowania do kolejnej operacji zbrojnej w Syrii

Turcja przygotowuje się do kolejnej operacji zbrojnej w Syrii.

autor: John Moll ()

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Turcja od samego początku ostrzegała, że nie pozwoli na stałą obecność Kurdów przy swoich granicach. Gdy syryjska armia zdobywała miasto , rozpoczął kampanię zbrojną i wysłał do Syrii swoje wojska, wraz z tzw. rebeliantami. Gdy Turcy zajęli fragment syryjskiego terytorium zostali zablokowani przez Kurdów, wojska amerykańskie, rosyjskie i syryjskie, przez co nie mogli wyruszyć ani do Aleppo, ani do Rakki. Teraz trwają przygotowania do drugiej operacji zbrojnej.

operacji zbrojnej photoZdjęcie z Luca Zappa Attribution-NonCommercial-ShareAlike License

Tureckie media donoszą o planach ataku na pozycje Kurdów w północno-zachodniej części Syrii w muhafazie Aleppo. Mówi się, że przygotowania do inwazji są już na końcowym etapie. To oznacza, że tureckie wojska już wkrótce mogą rozpocząć drugą operację zbrojną w sąsiednim państwie celem powiększenia okupowanego przez nich terytorium.

W centrum zainteresowania Erdogana jest teraz miasto Afrin. Region ten pozostaje pod kontrolą Kurdów, którzy w ostatnich dniach regularnie są ostrzeliwani przez Turcję. Odnotowano również zwiększoną aktywność tureckich wojsk w pobliżu tego regionu. zdają sobie z tego sprawę, lecz odmawiają komentarza.

Kolejna inwazja Turcji na Kurdów jest tylko kwestią czasu. Nie wiadomo jednak jaka będzie reakcja ze strony państw, które biorą udział w syryjskim konflikcie. Pojawiały się już doniesienia, że ma zamiar zbudować bazę wojskową w okolicach miasta Afrin i wysłano w ten region dodatkowych żołnierzy. Z kolei Stany Zjednoczone na ten moment bardzo aktywnie dozbrajają Kurdów a broń ta jest wykorzystywana w walce o Rakkę i prawdopodobnie posłuży do obrony przed Turcją. Można zatem powiedzieć, że …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/turcji-operacji-zbrojnej-syrii/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

avatar
999
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: